کد خبر:1449
پ
۲۰۲۱۰۷۲۳۱۵۱۴۴۶-۴۰۰×۳۰۰

مسمومیت دانش آموزان جنایتی غیرقابل بخشش است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی مسمومیت دانش آموزان را جنایتی غیرقابل بخشش دانست و گفت: دشمن به دنبال مسمومیت فکری جامعه است. به گزارش سهندمیز خبر و به نقل از عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در نماز جمعه این هفته تبریز مسمومیت دانش‌آموز دختر را جنایتی غیرقابل بخشش دانست و بیانات اخیر رهبر معظم […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی مسمومیت دانش آموزان را جنایتی غیرقابل بخشش دانست و گفت: دشمن به دنبال مسمومیت فکری جامعه است.

به گزارش سهندمیز خبر و به نقل از عصرتبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم در نماز جمعه این هفته تبریز مسمومیت دانش‌آموز دختر را جنایتی غیرقابل بخشش دانست و بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسمومیت دانش آموزان را فصل الخطاب تلقی کرد.

وی ادامه داد: این پرده‌ای دیگر از کار‌های بدخواهان بود تا مسمومیت دختران را به یک دغدغه اجتماعی و فرهنگی و امنیتی تبدیل کنند که افکار عمومی جامعه عامل این جنایت ضد اسلامی و ضد انسانی را هرگز نمی‌بخشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: موضع صریح رهبر معظم انقلاب بار دیگر به همه نشان داد که وقتی رابطه رهبری با جامعه پدرانه باشد پدر در ماجرای اغتشاشات از خطای جوانانش ولو بزرگ هم باشد می‌گذرد، ولی همان پدر در برابر کوچکترین تعرضی که به کودکانش می‌شود غیرتمندانه و با افتخار دفاع می‌کند و این نگاه پدرانه رهبری تبدیل به یک فراگیری می‌شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر شناسایی دست اندرکاران این امر غیرانسانی، گفت: امیدواریم مسوولان ذیربط و امنیتی و انتظامی و قضایی در ارتباط با شناسایی عاملان این مساله دقت کافی را داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با اشاره به سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به ایران با بیان اینکه ما از آژانس انرژی اتمی انتظار رویکرد فنی داریم نه سیاسی، اظهار کرد: انتظار جمهوری اسلامی از آژانس انرژی اتمی حرکت در مدار بی‌طرفی است چرا که ایران بار‌ها اعلام کرده که در اجرای برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز خود مصمم است و به دنبال تعامل سازنده با آژانس انرژی اتمی می‌باشد، اما تاکنون رفتار آژانس جانبدارانه بوده است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه در ادوار مختلف رفتار آژانس انرژی اتمی مبتنی بر رویکرد‌های ظالمانه غربی‌ها با ایران بود، گفت: مطالبه مردم ایران از آژانس رفتاری مبتنی بر مواضع عدالت‌خواهانه است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: ایران انتظار دارد تا مدیرکل آژانس انرژی اتمی در جای درست و موضع درست قرار بگیرد، زیرا ایران با امضای سند نشان داد که آماده از سرگیری دیپلماسی برای رسیدن به توافق نهایی است و همچنین تهران آمادگی لازم را برای این موضوع دارد و حالا توپ در زمین کسانی افتاده است که تا چند ماه پیش بر طبل بر هم خوردن گفتگو می‌کوبیدند.

وی همچنین با اشاره به شرایط رژیم صهیونیستی گفت: در حال حاضر وضعیت منطقه وارد دوره حساسی شده است به طوری که وضعیت پیش آمده مولد بحران‌های زیربنایی و سختی برای رژیم نامشروع صهیونیستی خواهد بود.

امام جمعه تبریز با اشاره به فرارسیدن جشن چهارشنبه آخر سال با تاکید بر رعایت نکات ایمنی، گفت: از خانواده‌ها درخواست می‌کنم تا از بچه‌هایشان مراقبت کنند؛ امسال خطر بیشتر است و احتمال دارد دشمن از این فرصت سوء استفاده کند تا نقشه‌های خود را عملی سازد.

حجت الاسلام ولمسلمین آل هاشم همچنین با تبریک روز سربازان گمنام گفت: از نیرو‌های وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه تشکر می‌کنم که نقش بزرگی در ایجاد همبستگی، مبارزه با مفاسد و قاچاق کالا و شرکت‌های سوری و زمین‌خواری دارند.

امام جمعه تبریز همچنین با تبریک نیمه شعبان، با بیان اینکه وظیفه شیعیان در عصر غیبت تلاش برای فرهنگ انتظار و ترویج آن در جامعه است، اظهار کرد: وظیفه اول منتظران بیان خصوصیات و ویژگی‌های امام دوازدهم و ارزش برکات وجودی آن حضرت است؛ یکی دیگر از وظایف منتظران بیان و گرامیداشت کرامات و فضائل حضرت مهدی (عج)، ترویج فرهنگ انتظار و دعا برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) است.

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری