کد خبر:1820
پ
IMG_20230820_230233_267

در سهند شرایط آب تحت کنترل بوده و امسال هیچ قطعی در اثر کمبود آب نداشته ایم

به گزارش پایگاه خبری سهندیمیز، روز شنبه ۲۸ مردادماه، مجتبی ضامنی، مدیر امور آب و فاضلاب سهند، در نشستی صمیمانه با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سهند از تلاش آنان در حوزه اطلاع رسانی و روشنگری تقدیر کرد. ضامنی در این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص میزان آب تولیدی و مصرفی در […]

به گزارش پایگاه خبری سهندیمیز، روز شنبه ۲۸ مردادماه، مجتبی ضامنی، مدیر امور آب و فاضلاب سهند، در نشستی صمیمانه با خبرنگاران و فعالان رسانه ای سهند از تلاش آنان در حوزه اطلاع رسانی و روشنگری تقدیر کرد.

ضامنی در این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص میزان آب تولیدی و مصرفی در سهند گفت:

تولید و مصرف آب شرب این شهر با تمهیدات انجام یافته، در نقطه سر به‌ سر قرار دارد و هیچ گونه ذخیره آبی نداریم.

وی در این رابطه افزود: همانطور که مشاهده می کنید در حال حاضر تبریز و سایر شهرها با قطعی های مکرر آب مواجه هستند و هرچند ما در سهند توانسته ایم با مدد الهی و تلاش همکاران، شرایط را کنترل کرده و تاکنون هیچ قطعی‌‌ای در اثر کمبود آب نداشته باشیم، اما باید توجه کرد که سهند نیز از این تنش آبی به دور نیست و عبور از این بحران نیازمند همکاری و مشارکت مردم است.

مدیر امور آب و فاضلاب سهند در رابطه با فرهنگ استفاده از آب در بین شهروندان گفت:

متأسفانه دیدگاه برخی از شهروندان این است

که با پرداخت آب بها می‌توان آب را به میزان دلخواه استفاده کرد. در حالیکه در مصرف منابع آبی محدودیت وجود دارد و شهروندان می بایست توجه کنند که هنگام شستشوی فرش، ماشین یا هرگونه استفاده بی رویه از آب، طبیعتا سایر مشترکین با مشکل کم آبی یا افت فشار مواجه می شوند.

ضامنی با اشاره به قیمت آب شرب خانگی در ایران افزود:

همانطور که می دانید در کشور ما قیمت هر «هزار لیتر» آب شرب لوله کشی شده به منازل ۵ هزار تومان است‌؛ یعنی برابر با قیمت یک آب معدنی «نیم لیتری»! پس همه ما موظفیم قدر این نعمت ارزشمند را که بسیار ارزان هم به دستمان می رسد، بدانیم و نهایت دقت و صرفه جویی را هنگام استفاده از آن به خرج۷ دهیم.‌

مدیر امور آب و فاضلاب سهند استفاده صحیح از فاضلاب را هم به عنوان مهمترین منبع آبی پایدار بسیار مهم دانست و گفت:

از آنجایی که ایران جزو کشورهای خشک محسوب می‌شود و با کمبود شدید منابع آبی مواجه است، باید همواره برای جمع آوری و تصفیه فاضلاب، برنامه ریزی مشخص و اقدامات مناسب داشته باشیم.

خوشبختانه سهند از این نظر، شهری مدرن محسوب شد‌ه و کل فاضلاب این شهر جمع آوری و به تصفیه خانه هدایت می شود و در حال حاضر بخشی از فضای سبز سهند با پساب تصفیه خانه آبیاری می گردد.‌

ضامنی بر ضرورت احداث مدول دوم تصفیه خانه سهند تاکید کرد و گفت:

امیدواریم مسئولان امر در راستای حفظ منابع آبی این شهر جمعیت پذیر، اهتمام ویژه ای برای احداث و تکمیل مدول دوم تصفیه خانه داشته باشند تا این پروژه هرچه سریعتر به بهره برداری رسیده و در جهت توسعه پایدار شهر مورد استفاده قرار گیرد.

مجتبی ضامنی در ادامه افزود:

لازم است از شهرداری سهند به جهت مصرف درست آب در امور شهری و رعایت تمام موارد خواسته شده، تشکر ویژه نماییم. چرا که ما قبلا چنین همکاری ای از جانب مجموعه شورا و شهرداری سهند ندیده بودیم‌؛ بلکه همواره بین این دو ارگان بر سر مسئله آب، تنش و درگیری وجود داشت.

همچنین از دانشگاه صنعتی سهند بابت همکاری صادقانه و اجازه جهت استفاده ما از آب چاه دانشگاه سپاسگزاریم و قدردان حس مسئولیت و نیک اندیشی مسئولان این دانشگاه هستیم.

مدیر امور آب و فاضلاب سهند در انتهای جلسه به لزوم جلوگیری از هدررفت آب در سطح شهر اشاره کرد و افزود:

از همشهریان تقاضامندیم در صورت مشاهده هرگونه مصرف بی رویه آب که قطعا موجب تضییع حقوق سایر مشترکین خواهد شد، مراتب را از طریق شماره تماس زیر به عوامل اداره آب و فاضلاب سهند اطلاع دهند: ۰۹۳۸۹۰۷۹۸۲۶

 

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری