کد خبر:1853
پ
۱۸۲۴۳۳۰۱_۱۴۵

در اربعین امسال رکورد‌ها شکسته شد/ اتباع ۱۰ کشور از ایران به عراق رفتند

فرمانده کل انتظامی کشور گفت: در راهپیمایی اربعین امسال شاهد شکسته شدن رکورد همه ساله هم در تعداد زوار و هم در سرعت عمل و کیفیت خدمات فراجا به زوار ایرانی و اتباع خارجی بوده‌ایم. سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور در مرز چذابه با اشاره به بازدید از تمامی مرز‌های کشور گفت: در اربعین امسال خروج زوار […]

سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور در مرز چذابه با اشاره به بازدید از تمامی مرز‌های کشور گفت: در اربعین امسال خروج زوار از کشور از ۴ میلیون نفر عبور کرد و رکورد همه ساله شکسته شد و در بازگشت هم رکورد زده شد؛ امسال در کنار سرعت و دقت در خدمات‌دهی به دلدادگان و دلباختگان حسینی رکورد همه ساله زائران حسینی زده شد.

وی افزود: در این مسیر‌ها که قرار می‌گیریم شاهد آن هستیم که همه با هر زبان و با هر قومیتی برای عشق اباعبدالله الحسین یک دل شده و این همدلی و همراهی یادآور روز‌های دفاع مقدس و توسل‌های خالصانه به محضر اباعبدالله است.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه، نکته قابل توجه اینجاست که درصد زیادی از زائران را جوانان تشکیل داده اند تصریح کرد: این موضوع نشان از آن است که یک امت جوان در خط ولایت و عاشق به اباعبدالله هست که می‌توانند در مسیر حضرت حجت قرار بگیرد و این همان چیزی است که دشمن از آن می‌ترسد یعنی دشمن می‌ترسد از جوانی که معنا را بفهمد، معنی را بفهمد، طریق را بفهمد و در طریق بتواند جانبازی کند.

این مقام ارشد انتظامی در کشور با بیان اینکه حقیقت امر این است که در این پیاده روی عظیم اربعین نه تنها یک کشور، بلکه یک دنیا حول محور اباعبدالله با عنوان اربعین جمع شده اند، خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ کشور از اتباع کشور‌های مختلف از مسیر مرز‌های ایران به سمت عراق رفته اند.

سردار رادان در خاتمه ضمن تشکر از دولت عراق برای همکاری استثنایی و بی نظیرشان، گفت:بیش از ۴۰۰ هزار نفر از زائران اتباع از مرز‌های ایران راهی سرزمین دلدادگی شده اند.

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری