کد خبر:1695
پ
IMG_20230529_112456_416

جزییات مساکن نهضت ملی از زبان سرپرست شرکت عمران سهند

به گزارش سهندیمیز فرهاد سعیدی، سرپرست شرکت عمران سهند در مورد وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در سهند گفت: ما دو رسالت در پیش رو داریم. یک، برنامه نهضت ملی مسکن که طرح دولت است و حدود ۱۶ هزار واحد در سهند را شروع به ساخت کرده‌ایم و دوم، فراهم آوردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم […]

به گزارش سهندیمیز فرهاد سعیدی، سرپرست شرکت عمران سهند در مورد وضعیت طرح نهضت ملی مسکن در سهند گفت:

ما دو رسالت در پیش رو داریم. یک، برنامه نهضت ملی مسکن که طرح دولت است و حدود ۱۶ هزار واحد در سهند را شروع به ساخت کرده‌ایم و دوم، فراهم آوردن زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای ساکنین شهر می‌باشد که در صورت فراهم نیاوردن امکانات لازم، اقبال عمومی نیز برای متقاضیان نهضت ملی برای سکونت در سهند وجود نخواهد داشت.

🔹پیشرفت فیزیکی طرح های نهضت ملی

پروژه‌ها با درصدهای پیشرفت متفاوتی هستند. از صفر تا نزدیک ۵۰ درصد پیشرفت داریم که با گرفتن میانگین، عددی حدود ۲۳٫۵ درصد پیشرفت فیزیکی کل پروژه های نهضت ملی مسکن در سهند میباشد.

🔹تفاوت مساکن اقدام ملی و نهضت ملی مسکن

پروژه های با درصد پیشرفت فیزیکی پایین همگی پروژه نهضت ملی مسکن تلقی میشوند چرا که پروژه هایی بودند با پیشرفت فیزیکی ۵ الی ۱۰ درصد و ۹۰ درصد آن توسط دولت فعلی نظارت و تکمیل خواهد شد. همه پروژه های طرح اقدام ملی با افزایش وام از ۱۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان برخوردار شده اند و اکنون در شهر سهند پروژه ای با نام طرح اقدام ملی وجود ندارد. برای تحویل مساکن هم طرح افتتاح و بهره‌برداری فاز به فاز در نظر گرفته شده تا متقاضیانی که در یک پروژه بصورت منظم آورده های خود را تزریق میکنند واحد های خود را زودتر تحویل بگیرند که اینکار موجب تشویق بقیه متقاضیان برای پرداخت منظم آورده های خود خواهد شد.

🔹مدت زمان بهره برداری از پروژه های نهضت ملی

از زمان شروع پروژه نهایتا ۲۴ ماه. ولی پروژه هایی که در دست ساخت هستند بنا داریم از پایان امسال با افتتاح تعدادی از آنها هم تابوی عدم واگذاری واحدها را بشکنیم و هم بقیه متقاضایان هم به عینه مشاهده کنند که در صورت پرداخت منظم آورده خود با سرعت بیشتری واحد های خود را تحویل خواهند گرفت.

🔹آیا شرایط فعلی آورده های اولیه و اقساط و مبالغ مراحل بعدی با وضعیت اقتصادی مردم همخوانی دارد؟

بنده سوالی که همیشه از متقاضیانی که برای پر کردن برگه انصراف به شرکت عمران مراجعه میکنند دارم این است که آیا راه دیگری هم برای صاحب خانه شدن در شرایط کنونی وجود دارد؟ که در جواب بیشتر آنها سردرگم هستند. به نظر من دولت و حاکمیت بعد از طی کردن مراحلی شرایط را به نفع مردم فراهم خواهند کرد و نمیگذارند مردم خانه هایی که در آن ثبت نام کرده اند، با عدم تامین آورده های بعدی و انصراف آنها را از دست بدهند. برآورد من از پروژه های قبلی مسکن مهر همین نکته است.

🏡سهندیمیز

@sahandimeez🔹🔷

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری