کد خبر:1814
پ
IMG_۲۰۲۳۰۸۱۸_۱۷۱۰۴۷

توجه به آینده شغلی دانشجویان در طرح «پویش» دانشگاه آزاد ایلخچی

حامد تقی پور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد: دانشگاه آزاد ایلخچی، پیشگام در فناوری رباتیک /تحصیل همراه با سابقه رسمی بیمه تامین اجتماعی /پایین بودن شهریه دانشگاه به علت تمرکز بر حصول درآمدهای دانش بنیان غیر شهریه ای/حمایت همه جانبه از پژوهشگران جوان در مرکز «رشد» دانشگاه آزاد […]

حامد تقی پور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی، در گفتگو با خبرنگاران مطرح کرد: دانشگاه آزاد ایلخچی، پیشگام در فناوری رباتیک /تحصیل همراه با سابقه رسمی بیمه تامین اجتماعی /پایین بودن شهریه دانشگاه به علت تمرکز بر حصول درآمدهای دانش بنیان غیر شهریه ای/حمایت همه جانبه از پژوهشگران جوان در مرکز «رشد» دانشگاه آزاد ایلخچی

 

به گزارش پایگاه خبری «سهندیمیز خبر» روز پنجشنبه ۲۶ مردادماه، نشست خبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در سالن کنفرانس این دانشگاه برگزار شد. در این نشست، حامد تقی پور، رییس دانشگاه، با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان در تمام دانشگاهها در سالهای اخیر گفت:

روند نزولی تعداد دانشجویان در دانشگاه آزاد ایلخچی متوقف شده، و از یکی دو سال قبل به میزان ۱۳ درصد بر تعداد دانشجویان این دانشگاه افزوده شده است‌‌.

تقی پور افزود:

سعی ما در رساندن دانشگاه به درآمد پایدار و دانش بنیان غیرشهریه ای می باشد و بر همین اساس، شهریه این دانشگاه بسیار کمتر از مرکز استان و واحدهای بزرگ دانشگاهی می باشد. بعنوان نمونه، هزینه هر ترم تحصیل در رشته ای مثل حقوق در این دانشگاه حدود ۲ میلیون تومان است که آن هم بطور کامل قسط بندی می شود. در این زمینه، تسهیلات مالی هم به دانشجویان اعطا می شود که موعد بازپرداخت آن بعد از فارغ التحصیلی دانشجو شروع می گردد. دانشجویان در حین تحصیل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هم قرار می گیرند که بعنوان سابقه رسمی بیمه محسوب خواهد شد.‌ ضمن اینکه دانشجویان می توانند با پرداخت یک شهریه ثابت و دو شهریه متغیر بطور همزمان در ۲ رشته و در هر مقطعی در این دانشگاه تحصیل نمایند.

 

رئیس دانشگاه آزاد ایلخچی در خصوص پیشرو بودن این دانشگاه در فناوری رباتیک گفت:

شهرت این دانشگاه در سطح کشور، در زمینه رباتیک می باشد که تا کنون توانسته است مقام های مختلف بین المللی و کشوری را در این تکنولوژی کسب کند. از جمله رتبه سوم مسابقات روبوکاپ آلمان، رتبه سوم مسابقات روبوکاپ ژاپن، رتبه چهارم مسابقات روبوکاپ کانادا و …

تقی پور با اشاره به چند پروژه رباتیک این دانشگاه از جمله ربات فوتبالیست «آرتین»، ربات آتش نشان «هگزا کوپتر»، پروژه «جعبه فرمان برقی»، ربات «جوشکار»، دستگاه «توزین» برای ماشین آلات کشاورزی، «سنسورهای نوری و حرکتی» و … گفت:

آینده از آن علم رباتیک است و در ۵ الی ۱۰ سال آینده، تعداد زیادی از امورات مردم به وسیله ربات ها انجام خواهد شد. بنابراین پرداختن به اقتصاد دانش بنیان به عنوان راه برون رفت از مشکلات اقتصادی حال حاضر کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

 

رئیس دانشگاه آزاد ایلخچی در خصوص نگرانی دانشجویان در رابطه با آینده شغلی شان گفت:

در «طرح پویش» که در این دانشگاه اجرا می شود، دانشجویان فنی و مهندسی همزمان با تحصیل، دوره کارآموزیشان را هم در کارخانه های طرف قرارداد این دانشگاه می گذرانند که از مزایای آن برای دانشجویان، پرداخت شهریه دانشجو توسط واحد مربوطه و در اولویت استخدام قرار داده شدن دانشجو در همان واحد تولیدی می باشد.

 

تقی پور افزود: در راستای توانمندسازی دانشجویان برای ورود به بازار کار، مجوز مرکز مشاوره شغلی و مهارت آموزی را هم دریافت کرده ایم‌ که در طی آن، در کنار آموزش دروس دانشگاهی و دادن مدرک تحصیلی، مهارت های شغلی هم به دانشجو آموزش داده می شود و مدرک فنی و حرفه ای به او اعطا می گردد.

حامد تقی پور از اجرای طرح «پایش» در این دانشگاه هم خبر داد و گفت:

در راستای هدفمند کردن پژوهش ها، داده های مربوط به نیازهای صنعت در قالب طرح «پایش» جمع آوری می شود و مطابق با آن، پژوهش های دانشگاهی تعریف و اجرا می گردد.

 

رئیس دانشگاه آزاد ایلخچی در ادامه ی معرفی موفقیت ها و فعالیت های پیش رو و در حال اجرای دانشگاه، بصورت فهرست وار به پروژه ها و برنامه های زیر اشاره کرد:

– دریافت مجوز تاسیس مرکز «رشد» در دانشگاه به عنوان بستری برای حمایت همه جانبه از پژوهشگران جوان

– دریافت مجوز تاسیس سرای نوآوری رباتیک و هوشمندسازی صنعتی

– کسب عنوان واحد برتر کشوری در جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد با شاخص های پژوهشی

– کسب عنوان مسئول برتر آزمایشگاههای کشور

– منتخب شدن چندین باره به عنوان زون برتر و پربازدید در نمایشگاه نوآوری ربع رشیدی

– تاسیس اولین مرکز تحقیقات «ترمز» در کشور

– کسب عنوان دومین واحد از نظر تعداد محصولات ارائه شده در نمایشگاه «عصر امید» دانشگاه آزاد

– مدیریت و اجرای فستیوال دانش آموزی رینوفست در سال جاری که در سه زمینه رباتیک، هوش مصنوعی و هوا و فضا برگزار خواهد شد.

– تاسیس «هسته ی تعمیرکاران» برای انجام کارهای تعمیراتی شهرستان و دانشگاههای آزاد کل استان

– جذب سرمایه های دولتی برای حمایت از پژوهشگران و فناوران «مرکز رشد» این واحد

– برگزاری دوره های تخصصی برای سازمانها، ادارات و دانشجویان. از جمله برگزاری دوره ای تخصصی با هدف قبولی در آزمون وکالت

– کسب رتبه سوم استانی از نظر تعداد مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی علمی (بیش از ۲۰۰ عنوان مقاله)

– اجرای طرح «دستیاران تخصصی» که به موجب آن، اساتید حق التدریس از دانشگاه کنار گذاشته شده و فقط از دانشجویان دکترای دانشگاه آزاد برای تدریس استفاده خواهد شد

– همکاری با آموزش و پرورش در راستای طرح «برون سپاری» که طی آن، برخی از کارگاههای آموزش و پرورش در این دانشگاه برگزار می شود

– اقدام برای اخذ مجوز دانشکده مهارتی برای رشته هایی از قبیل جواهرسازی، طراحی لباس و …

– تلاش برای تسهیل تردد دانشجویان با اخذ مجوز ایستگاه قطار در مقابل دانشگاه که به موجب آن، زمان مسافت از میدان راه آهن تا دانشگاه به ۱۵ دقیقه کاهش می یابد

– تشکیل کمیته تعامل خانواده و دانشگاه و همچنین کمیته دانشجو و دانشگاه

– فعالیت کانون چلیپا و کانون قرآن و عترت در زمینه های فرهنگی

– دایر بودن انجمن های علمی برای تمامی رشته های دانشگاه

– ایجاد «مهد کودک» و «اتاق مادر و کودک» برای رفاه حال دانشجویان مادر

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده و در رشته های علوم انسانی، فنی، مهندسی و هنر دانشجو می پذیرد. ضمن اینکه در سال تحصیلی جدید رشته های میکروبیولوژی و روانشناسی هم به این رشته ها افزوده خواهد شد.

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری