کد خبر:1803
پ
IMG_20230811_111700_754

به مناسبت روز خبرنگار، آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان اسکو برگزار شد

#اختصاصی به گزارش پایگاه خبری سهندمیز خبر از اسکو به مناسبت روز خبرنگار، در روز دوشنبه، ۱۶ مردادماه آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور فرماندار شهرستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، شهرداران و جمعی از خبرنگاران در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در ابتدای این نشست قلیزاده، رئیس اداره فرهنگ […]

#اختصاصی

به گزارش پایگاه خبری سهندمیز خبر از اسکو به مناسبت روز خبرنگار، در روز دوشنبه، ۱۶ مردادماه آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور فرماندار شهرستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، شهرداران و جمعی از خبرنگاران در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست قلیزاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید، محمود صارمی، خبرنگاران شهرستان را به انجام حرفه ای فعالیت های خبری دعوت کرد. وی فعالیت ها و اطلاع رسانی های حال حاضر خبرنگاران را مفید و شایسته تقدیر دانست اما آموزش های به روز و کسب تخصص های لازم در این حوزه را لازمه ی حرکت درست در مسیر فعالیت رسانه ای عنوان کرد.

در ادامه، شهرداران اسکو، سهند و ایلخچی از تلاش های اصحاب رسانه در انتقال اخبار و انعکاس مشکلات مردم تشکر کردند. و شهردار سهند نیز پیشنهاداتی در خصوص ارائه خدماتی حول موضوعات معیشتی برای شاغلین این حرفه مطرح کرد که مورد موافقت فرماندار شهرستان واقع گردید.

در ادامه، هر کدام از فعالین حوزه خبر و رسانه حاضر در جلسه هم نقطه نظراتشان را در خصوص مسائل شهرستان و فعالیت های خبری عنوان کردند.

در انتهای جلسه، فرماندار شهرستان ضمن پاسخگویی به تمام مواردی که خبرنگاران مطرح‌ کردند ( از جمله مشکل بیمارستان، نبود مدرسه تیزهوشان، پروژه کنارگذر ایلخچی و …) گفت:

با برنامه ریزی های مشخص و پیگیری های منظمی که صورت می گیرد، سعی بر این است که تمام نیازها و مسائل شهرستان رفع شود و در این مسیر به نتایج نسبتا قابل قبولی رسیده ایم‌. انتظار می رود خبرنگاران هم در کنار انتقاد، مطالبه گری و بیان جنبه های منفی امور، به روشنگری در خصوص امکانات و نکات مثبت شهر هم بپردازند.

فیروزی افزود:

خبرنگاران آزاد هستند و هیچ محدودیتی در مطالبه گری و بیان انتقادات در حوزه شهرستان ندارند‌. و خوشبختانه فعالیتهای خبری در شهرستان ما در بین رسانه های استان، در رده بالایی قرار گرفته است. و البته شهرستانی که دارای بیشترین میزان باسوادی در استان است، انتظار می رود که فعالیت خبرنگارانش هم متفاوت و در سطح بالاتری باشد. همچنین با توجه به افزایش جمعیت این شهرستان در سالهای اخیر که در حال حاضر حدود ۲۱۶ هزار نفر جمعیت دارد، می بایست سطح و جایگاه فعالیت رسانه ها هم باید متناسب با این جمعیت ارتقا یابد. به این صورت که با رعایت انصاف و تقوا در کار خبر و با بنیان نهادن تمامی انتقادات بر پایه درست و واقعی، تلاش گردد که انتقادات سازنده و موثر برای امورات ارائه شود.

فیروزی در ادامه، به برخی خدمات دولتی ارائه شده در شهرستان اشاره کرد‌ و گفت:

– ما با عنایت الهی توانسته ایم بودجه شهرستان را از سال گذشته به ۲۱۰ درصد برسانیم.‌

– ساخت ۲۳ هزار واحد مسکن در شهرستان در حال اجراست که برای این تعداد مسکن، طرح های زیربنایی لازم است‌؛

– در دهه فجر سال گذشته، بیش از ۲۰ میلیارد تومان در حوزه انرژی (آب، برق و گاز)، سرمایه گذاری شد. و تنها شهرستانی هستیم که در زمستان گاز مصرفی هیچکدام از واحدهای تولیدی حساس و پرمصرف قطع نشد.

– از سال گذشته مشکل کمبود شدید آب سهند حل شده است و در حالی که امروز متاسفانه در تمام شهرهای استان مشکل کم آبی و قطعی های مکرر وجود دارد، در شهرستان ما حتی یک‌ مورد قطعی به علت کمبود آب اتفاق نیفتاده است.

– در حوزه دانش بنیان، شهرستان اسکو امسال با ارائه ۱۱۴ طرح در هفته پژوهش علمی، مقام اول را در استان کسب کرده است.

– عزم جدی بر مبارزه با مفاسد در شهرستان صورت گرفته و این رهیافت با مدد الهی و حمایت مردم، همچنان ادامه خواهد داشت تا اینکه بساط هرگونه تعرض به حقوق مردم از شهرستان برچیده شود.

در پایان این مراسم از تلاش های خبرنگاران اسکو، سهند و ایلخچی با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.

 

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری