کد خبر:1761
پ
IMG_20230718_132752_771

احتمال تبدیل دریاچه ارومیه به «باتلاق» در پایان تابستان

احتمال تبدیل دریاچه ارومیه به «باتلاق» در پایان تابستان   🔹️روزنامه اعتماد با انتشار بخشی از يافته‌های پژوهش جدید محققان دانشگاه صنعتی شریف درباره وضعیت دریاچه ارومیه، از «مرگ احتمالی درياچه اروميه در شهريور آینده» خبر داد. 🔹️این پژوهش که در چارچوب همکاری طرح تحقیقاتی دریاچه ارومیه و مرکز سنجش از دور دانشگاه صنعتی شریف […]

احتمال تبدیل دریاچه ارومیه به «باتلاق» در پایان تابستان

 

🔹️روزنامه اعتماد با انتشار بخشی از يافته‌های پژوهش جدید محققان دانشگاه صنعتی شریف درباره وضعیت دریاچه ارومیه، از «مرگ احتمالی درياچه اروميه در شهريور آینده» خبر داد.

🔹️این پژوهش که در چارچوب همکاری طرح تحقیقاتی دریاچه ارومیه و مرکز سنجش از دور دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است و هدف آن، ارائه داده‌های اتکاپذیر از روند تغییرات دریاچه ارومیه در سال‌های اخیر و پیش‌بینی وضعیت آن در پایان سال آبی جاری، یعنی شهریور ۱۴۰۲، بوده است.

🔹️نتایج این پژوهش تازه نشان می‌دهد که تراز دریاچه ارومیه در ۱۳ خرداد ۱۴۰۲، به «کمترین تراز ثبت‌شده در این روز از سال ۱۳۴۳ تاکنون» رسیده است و «حجم آب» این دریاچه نیز حتی از حجم ثبت‌شده آن در ۹۴ کمتر شده است.

🔹️همزمان، رئیس سابق سازمان محیط زیست ایران اعلام کرد که با روند پرشتاب کاهش تراز و سطح دریاچه، «تا پایان تابستان امسال دریاچه ارومیه احتمالا تبدیل به باتلاق» می‌شود./اعتماد

سایت خبری سهندیمیز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری